Karta pływacka

Karta Pływacka – przygotowanie i egzamin

W Akademii Pływania Neptun w Korzennej pływanie jest postrzegane nie tylko jako hobby czy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa. To miejsce, gdzie początkujący pływacy rozwijają swoje umiejętności w wodzie. Jako instruktorzy, mieliśmy przyjemność przygotowywać zdeterminowanych kursantów do egzaminów na kartę pływacką. Był to moment, w którym kursanci mogli wykazać się zdobytymi umiejętnościami i pasją do pływania.

Wymagania na kartę pływacką

Egzamin na kartę pływacką obejmuje kilka zadań do wykonania na basenie w Korzennej, które są niezbędne do bezpiecznego i efektywnego pływania. Po pierwsze, przepłynięcie dystansu 200 metrów w dowolnym stylu i czasie, z czego co najmniej 50 metrów stylem grzbietowym. Ten element egzaminu pozwalał ocenić wytrzymałość i wszechstronność pływacką uczestników. Po drugie, wykonanie skoku do wody z wysokości co najmniej 0,7 metra, co jest testem odwagi i umiejętności adaptacji do różnych warunków wodnych. Ostatnią, ale równie ważną częścią, było przepłynięcie pod wodą na odległość co najmniej 5 metrów, co wymagało zarówno techniki, jak i kontroli wydechu.

Egzamin na Kartę Pływacką

W dniu egzaminu, emocje i stres mogą być wyczuwalne, a determinacja kursantów – inspirująca. Po zakończeniu egzaminu odbywa się wręczenie karty pływackiej tym, którzy z sukcesem przeszli wszystkie jego etapy. Zachęcamy wszystkich chętnych do podjęcia wyzwania. Pływanie to nie tylko świetny sposób na utrzymanie kondycji, ale także umiejętność, która może uratować życie – zarówno własne, jak i innych.

Do zobaczenia na basenie!